Zapraszam na premierę musicalu „Karol”

Jako konsultant teatrologiczny najserdeczniej zapraszam Państwa na premierę „Karola”

25 lutego 2017 roku o godz. 18.00 w TAURON Arenie w Krakowie odbędzie się premiera musicalu „Karol” – pierwszego polskiego musicalu o życiu Jana Pawła II. Zapraszamy na wielkie widowisko taneczne, aktorskie i wokalne, stworzone na podstawie biografii Jana Pawła II. Musical będzie niezwykłą, muzyczną opowieścią o życiu Karola Wojtyły i polskiej historii XX wieku. W spektaklu wystąpią m.in. Jacek Kawalec (w roli Jana Pawła II), Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy oraz Agata Nizińska.

Musical „Karol” będzie opowieścią o człowieku, który żyjąc w niezwykłych czasach, sam staje się postacią niezwyczajną. To pełna zabawnych anegdot, ciepła, wzruszająca, a momentami dramatyczna narracja o pogodnym chłopaku z Wadowic, chcącym żyć tak, jak żyją jego rówieśnicy: marząc, spacerując po beskidzkich szlakach, grając na gitarze przy ognisku, kibicując ukochanej drużynie piłkarskiej, wierząc w dobro, przyjaźń, braterstwo… Jednak „dziejąca się” niemal na wyciągnięcie ręki wielka historia każe mu dokonywać innych wyborów. Wyborów – jak się wkrótce okaże – o fundamentalnym znaczeniu dla losów świata.

Na musicalowej scenie poznamy postać człowieka pełnego pogody ducha, poczucia humoru, twórczej pasji i miłości do ludzi, który ze wskazanych cech i wartości uczynił znak rozpoznawczy Kościoła XX wieku, zmieniając nie tylko oblicze Watykanu, ale także Polski i Europy. Musical „Karol” to opowieść o papieżu innym niż wszyscy poprzedni papieże: o człowieku, a nie wyłącznie „głowie Kościoła”, o poecie, filozofie, aktorze i „przyjacielu wiernych”, a nie urzędniku watykańskim ukrytym za kurtyną kadzidlanego dymu. Przedstawiamy Ojca Świętego, który – wierny rodzinnym ideałom i młodzieńczej pasji – skutecznie przełamywał sztywny protokół Stolicy Piotrowej, na nowo prezentując światu nieco zakurzone cnoty chrześcijan – poczucie humoru, szczerość, skromność, serdeczność, otwartość na ludzi.

Twórcy:
Muzyka, kierownictwo muzyczne: Filip Siejka
Libretto, kierownictwo artystyczne: Michał Kaczmarczyk
Reżyseria: Krzysztof Korwin-Piotrowski
Kierownictwo wokalne: Katarzyna „Puma” Piasecka
Choreografia: Anna Siwczyk
Producent wykonawczy: Przemysław Ruta
Technika sceniczna: Estrada Rybnicka
Realizacja multimediów: Super AV
Światło: Zbigniew Krótki
Scenografia multimedialna: Artur Kostiv, Przemysław Ruta
Kostiumy i stylizacje: Milena Paciorak, Ilona Pawłowska (Bless The Mess)
Konsultacja merytoryczna: ks. Stanisław Litwa (asystent Kościelny)
Konsultacja literacka: prof. Dariusz Rott
Konsultacja teatrologiczna: dr Katarzyna Walotek-Ściańska
Promocja: Konrad Bilski, Izabela Kieliś, Zygmunt Słabowski
Produkcja i realizacja materiałów filmowych: Kastelnik Studio

Promotorzy: Agencja Kreatywna PRC , Fundacja „Humanitas”, Agencja Artystyczna „Gama”

Więcej informacji: http://www.musical-karol.pl/strona-2

O mnie

Katarzyna Walotek-Ściańska

There are 0 comments