Trzymam kciuki za Dariusza Niebudka!

Członkowie Wysokiej Kapituły Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”: władze samorządowe miast Zagłębia, naukowcy oraz dotychczasowi laureaci wybierają laureatów wyróżnienia spośród osób oraz instytucji zgłoszonych zarówno przez członków Kapituły, jak i lokalne podmioty działające na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, w tym stowarzyszenia i fundacje. Dołączą oni do wcześniejszych laureatów konkursu w kategoriach: Honorowej, Promocyjnej oraz, po raz pierwszy, w Gospodarczej. Nagrodzonych poznamy 21 czerwca 2016 roku o godz. 17.30 w Sali Widowiskowo – Koncertowej MUZA w Sosnowcu.

Z radością (jako Członek Wysokiej Kapituły) nominowałam Dariusza Niebudka. Obserwuję jego pracę artystyczną od ponad dwudziestu lat. Ciągle mnie zachwyca, zaskakuje, bawi. Ma niezwykły talent!

Treść nominacji:

Wybitny aktor, stworzył niezwykłe kreacje w wielu przedstawieniach w Teatrze Zagłębia, wśród których znalazły się: Kirkor w Balladynie J. Słowackiego, Jezus w Historyji o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka, Ryszard Donnelly w Całym dniu bez kłamstwa J. Montgomery’ego, Ludmir w Panu Jowialskim A. Fredry, Rastignac w Ojcu Goriot H. Balzaca, Don Martin w Zielonym Gilu T. de Moliny, Edmund w Królu Learze W. Szekspira, Tristan i Rybałt w Tristanie i Izoldzie J. Biediera, Tadeusz w Panu Tadeuszu A. Mickiewicza, Wituś w Skizie G. Zapolskiej, Sowizdrzał w Sowizdrzale z Sosnowic J. N. Kamińskiego, Artur w Tangu S. Mrożka, Gombrowicz / Innocenty / Cyprian w Iwonie, księżniczce Burgunda W. Gombrowicza, Mackie Majcher w Operze za trzy grosze B. Brechta, Andrzej w Porze zbiorów S. Bieniasza czy Malvolio w Wieczorze trzech króli W. Szekspira.

Zachwyca na scenach Teatru Rozrywki, Teatru Korez i Teatru Nowego w Zabrzu, Teatru Dramatycznego w Warszawie i wielu innych.
Wielokrotnie nagradzany, m.in. „Złotą Maską”. Znakomity reżyser. Wystąpił też w kilkudziesięciu filmach, serialach, etiudach. Prowadził wiele programów telewizyjnych.

Wybitny człowiek kultury, ale przede wszystkim niezwykły człowiek, urzekający publiczność ciepłem i dobrocią. Zawsze wspiera ważne społecznie projekty, bezinteresownie pomaga innym.

Polecam stronę internetową Dariusza Niebudka.

O mnie

Katarzyna Walotek-Ściańska

There are 0 comments